e imza karabük, e imza safranbolu, e imza kastamonu, e imza zonguldak, e imza ereğli, e imza bartın, anında eimza, e imza başvuru

E-İMZA

Karkep E-Dönüşüm Sistemleri
  • Anında E-imza Başvurusu için +90.505.415.7444 hemen arayın!
E-İmza (Elektronik İmza) Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-İmza alabilmek için ilk olarak E-İmza Başvuru Formunun doldurulması gerekmektedir. Yada başvuru formunda yazıldığı şekilde e-imza alacak olan kişin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası (T.C. No), cep telefonu, mail adresi, fatura bilgileri veya iletişim adresi bilgilerinin gönderilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler ışığında kişinin kendi el yazısı ile doldurup imzalaması gereken E-İmza Kullanıcı Taahhütnamesinin doldurulması gerekmektedir. E-imza firmasının kimlik tespit yetkilisi tarafından kişinin kimlik tespiti yapılır.

Kurumsal E-İmza Başvurusu Nasıl Yapılır?

5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca sadece gerçek kişiler e-imza alabilir. Ancak e-imzanın yanında kurum unvanının olmasını isteyenler Ticaret Sicil Gazetesi veya faaliyet belgesini ibraz etmesi gerekmektedir.

E imza Nedir?

Nitelikli Elektronik Sertifika’ya (NES) dayanılarak oluşturulan elektronik imza (e-İmza) güvenli elektronik imzadır. 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca, “güvenli elektronik imza, elle atılan imzayla aynı hukuki sonucu doğurur”.

Kişiye özel olarak oluşturulan nitelikli elektronik sertifika, elektronik ortamda kişinin e-imzasını teşkil eder. BTK tarafından yetkilendirilmiş NES hizmet sağlayıcılarının üretmiş olduğu e-imzaya güvenli elektronik imza denir.

Ürün Özellikleri

Hızlı ve etkin bir başvuru süreciyle, kolaylıkla sağlanmaktadır.
Başvuru, kurulum, kullanım aşamalarında ücretsiz telefon desteği verilmektedir.
Başvuru aşamaları Çağrı Merkezi’mizden veya sertifika@turktrust.com.tr e-posta adresimizden takip edilebilir.
Güvenilir, güçlü ve milli bir kuruluşun ürünüdür.

Avantajları

Elektronik imza, elle atılan imzaya eşdeğer nitelikte kullanılabildiği için, elektronik ortamda her türlü resmi işlemin, kağıt ortamına göre daha hızlı, güvenilir ve maliyet etkin biçimde yürütülmesini sağlar. Bu bağlamda elektronik imza, kamu kuruluşlarıyla yapılan işlemlerde, bankacılık ve sigortacılık işlemlerinde, e-devlet, e-iş ve e-ticaret uygulamalarında, elektronik haberleşme ve sözleşmelerde kısaca 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamındaki tüm işlemlerde kullanılabilir.

E-İmza Kullanım Alanları

Bankacılık işlemleri ile diğer finansal uygulamalarda,
Kamu kuruluşlarına yapılan çeşitli başvurular ve yürütülen işlemlerde,
Elektronik yazışma ve sözleşmelerde,
Elektronik haberleşmelerde,
Sigortacılık işlemlerinde,
Hukuki işlemlerde,
Kurumsal kaynak planlama uygulamalarında,
E-devlet, e-ticaret, e-iş uygulamalarında, e-İmza kullanabilmek için NES sahibi olmanız yeterli!


5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu, kağıt ortamında yürütülen işlemlerin elektronik ortamda güvenli ve hukuki sonuç doğuracak biçimde yürütülebilmesi için büyük bir olanak sağlamıştır. Böylece zamandan, paradan ve iş gücünden tasarruf etmek üzere, kişisel veya kurumsal işlerinizi elektronik ortama taşıyarak NES ve e-İmza kullanabilirsiniz.

e imza nedir, eimza nasıl alınır, eimza başvurusu nasıl yapılır, e imza, eimza, elektronik imza, eimza nedir, e imza nasıl kullanılır